Złoty Pies, Bokser Lager

      Brak komentarzy do Złoty Pies, Bokser Lager

Złoty Pies, Bokser Lager alk. 4.5%
Lager

Złoty Pies Bokser Lager

Boksera Lagera miałem okazję próbować w restauracji i zawsze było fajnie. Teraz wyjątkowo butelki kupiłem i jestem ciekaw jak będzie.

Psss otwieram butelkę i pojawia się dość obfita biała piana. Opada po kilku minutach do koronki. Barwa jasno miedziana i klarowna. Już zaczynam wyczuwać słodowość typową dla lagerów. Ale nie taką sztuczną, jaką można spotkać u większości koncerniaków. Słodowość jest przyjemna z nutą kwiatów. Pierwszy łyk i od razu przypomina mi się ten smak jak było w restauracji Złoty Pies. Widać że to wyjątkowy lager. schodzi bardzo szybko. Chmiele i słody podzieliły między sobą smak. Dlatego jest widoczny dobry balans. Goryczka przyjemna i chmielowa. Wysycenie jest niskie, piwo przyjemnie się pije, bo jest lekkie. Alkohol nie wyczuwam.

Powiedziałbym, że to lager bardziej w stronę niemiecką. Jednak bliżej finiszu już czuć delikatną przewagą słodowości. Jestem zadowolony, moje oczekiwania się sprawdziły. Kiedy znów będę w restauracji Złotego Psa to z chęcią zamówię sobie tego wyjątkowego lagera.

PS. żeby koncerniaki były takie to świat był by piękniejszy.

Ogólnie mówiąc to dobry klasyczny lager z dobrym balansem chmieli i słodów. No i ta cena do jakości Brawo.

Omawiana warka: 10.07.2020
Moja ocena: 10/10

Pozdrawiam Oleh i Mariusz

Złoty Pies Bokser Lager

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.