Zapowiedź Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa

11. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, jeden z największych i najstarszych festiwali dedykowanych piwom rzemieślniczym w Europie, startuje już w ostatni majowy weekend na Stadion Wrocław !

Osiemdziesiąt stoisk, ponad pięćset różnych piw lanych i dwa razy więcej butelkowych, browary kraftowe, spotkania z piwnymi ekspertami i rzemieślnikami. WFDP to najlepsza okazja do poszukiwania nowych smaków. Tradycyjnie już na Festiwalu będą miały miejsce liczne premiery piwne, konkurs na najlepsze piwo festiwalu według publiczności i już po raz drugi konkurs na najlepsze piwo bezalkoholowe.

Festiwal to również celebracja nieśpiesznego, domowego warzenia piwa. Do strefy Piwowarów Domowych zapraszamy zarówno tych doświadczonych, jak i stawiających pierwsze kroki w piwowarstwie. Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie, które towarzyszą Festiwalowi to niepowtarzalna okazja do udziału w szkoleniach, wykładach oraz do wymiany doświadczeń oraz degustacji, a także do wzięcia udziału w jednym z najstarszych w Polsce Konkursów Piw Domowych.

Jak co roku, nie zabraknie spotkań z piwnymi ekspertami, piwowarami i blogerami. Na scenie piwno-kulinarnej porozmawiamy z zaproszonymi gośćmi o sekretach warzenia piwa, przeprowadzimy testy smaku, opowiemy Wam tym, z czym warto łączyć piwo i jak stworzyć idealne warunki do jego degustacji, a także przyjrzymy się najlepszym browarom kraftowym z Polski i ze świata.

Festiwal stale powiększa się. W tym roku zapraszamy Was na tereny zielone, gdzie będzie można spędzić miłe majowe popołudnie w Strefie Sportów Miejskich, a na dwóch plażach, usypanych specjalnie na WFDP, odpoczniecie na wygodnych leżakach przy dźwiękach dj-setów. Dla fanów podróży szlakami piwnymi mamy festiwalową Strefę Turystyki Piwnej, w której dowiecie się o najciekawszych miejscach związanych z piwem, historią browarnictwa w Polsce i Europie.

Jak co roku, szykujemy dla Was premierowe piwo festiwalowe uwarzone przez zdobywców nagrody Złoty Laur w 2019 r. -browar Deer Bear, a także kolekcjonerskie szło festiwalowe oraz kilka niespodzianek i nowości, o których damy znać już niebawem!

***
Jak zawsze, niezmiennie – wstęp wolny!

Więcej szczegółów już niedługo #staytuned i pamiętajcie
Piwna Rewolucja zaczęła się we Wrocławiu 🙂

***
Głównym organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Zamek.

***
www.festiwaldobregopiwa.pl
www.instagram.com/wroclawskifestiwaldobregopiwa
www.zamek.wroclaw.pl

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.