Trzech Kumpli, Pils

      Brak komentarzy do Trzech Kumpli, Pils

Trzech Kumpli, Pils alk. 4.4%
Pils

Trzech Kumpli Pils

Browar jest słynny ze swoich piw w stylach nowofalowych. Ale jak idzie mu z klasykami? Jestem ciekaw i dlatego postanowiłem wziąć do degustacji pilsa, o którym słyszałem dobre opinie. No i teraz czas mi to sprawdzić.

Psss otwieram butelkę, przelewam piwo do szklanki i pojawia się duża biała piana, która trzyma się długo. Barwa jasno złota i klarowna (jak ma być w pilsie). Już wyczuwam chmiele, słodowość i trochę ziół które donoszą się z piwa od samego początku. Pierwszy łyk i… super, jak niby pije piwo, jak za dawnych czasów. Balans pomiędzy chmielami a słodowością. Dobrze nachmielone, delikatnie zbóż, nuty kwiatowe i ta fajna średnia ziołowa goryczka. Piwo o średnim i wysyceniu, na finiszu bardziej wytrawne. Na razie to jest najlepszy pils w tym roku, które piłem. Zeszło w niecałe 10 minut, bo jest niesamowicie pijalne.

Ogólnie mówiąc to: jest dobry chmielowy pils z przyjemną goryczką, na grilla takie piwo będzie w sam raz. I cena w 6-7 zł jest dobra dla takiego piwa.

Omawiana warka: 22.04.2020
Moja ocena: 10/10

Trzech Kumpli Pils Пссс… я відкриваю пляшку, наливаю пиво в склянку і з’являється велика біла піна, яка довго тримається. Колір світло-золотистий і прозорий (як це має бути в пілсі). Я вже відчуваю запах хмелю, солоду та деяких трав, які виходять з самого початку. Перший ковток і… чудово, ніби п’єш пиво, як колись. Баланс між хмелем і солодом. Добре нахмелення, ніжні злакові, квіткові нотки і прохолодна середня трав’яна гіркота. Середньо насичене пиво, більш сухе на фініші. На даний момент це найкращий пілс цього року, який я пив. Він зник менш ніж за 10 хвилин, оскільки надзвичайно питний. Взагалі кажучи: хороший хмелевий пілс з приємною гіркотою, для шашлику таке пиво буде добре. А ціна в 6-7 злотих хороша за таке пиво.

Варка: 22.04.2020
Моя оцінка: 10/10

Pozdrawiam Oleh

Trzech Kumpli Pils

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.