Browar Stacja Małomice

      Brak komentarzy do Browar Stacja Małomice

Stacja Małomice – Jest rodzinnym browarem rzemieślniczym w południowej części Ziemi Lubuskiej. Nasza fascynacja porządnie nachmielonymi piwami rozpoczęła się od degustacji Ataku Chmielu pod wrocławskim nasypem.

Potem udało nam się trafić na premierę piw Doctora Brew w Starym Browarze. Bakcyl został zaszczepiony i rozpoczęło się domowe warzenie piwa podsycane szczyptą braterskej rywalizacji. Po setkach uwarzonych w warunkach domowych piw (od porterów po kwasy) zrodził się nam pomysł produkcji większych ilości i rozpoczęcia rewolucji piwnej w naszej okolicy. Aby dobrze się do tego przygotować nasz piwowar ukończył drugą edycję studiów podyplomowych Technologii Piwowarstwa we Wrocławiu. Następnie pozostało już „tylko” zaadoptować budynek zakupić sprzęt i zacząć działać! W chwili obecnej posiadamy warzelnię o wybiciu 8 hl oraz cztery tankofermentory o pojemnościach 10 hl. Rozpoczęliśmy produkcję nowofalowymi rodzajami piwa.

Zapraszamy na FB browaru.

Recenzje piw na blogu.

Stacja Małomice, Fruit Express Stacja Małomice Rio GrandeStacja Małomice West Coast Express Stacja Małomice Indian Pacificstacja-malomice-union-pacific

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.