Stacja Małomice, Kiwi Rail

      Brak komentarzy do Stacja Małomice, Kiwi Rail

Stacja Małomice, Kiwi Rail alk. 4.5%
New Zealand Pale Ale. (ps. pierwsze piwo w 2020 roku.)

Piwo w…
wyglądzie: niska biała piana i ta delikatnie jasno złota barwa, lekko mętne.
zapachu: wysokie nachmielenie, owoce tropikalne z przewagą cytrusów i zapach lekkiej nafty który jest zaletą chmieli z Nowej Zelandii.
smaku: średnie wysycenie wpadające w niskie, mango, ananas, pomarańcz i mandarynka, cytrusy, żywica i delikatna nafta w tle.

Podsumowanie: piwo miałem okazję spróbować w czasie Poznańskich Targów Piwnych i nie ukrywam że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, ale zacznijmy od nowa.
Pss i już mam w snifterze jakieś 150ml piwa które w zupełności wystarczy do jego oceny. Zapach rewelacyjny bo wysokie nachmielenie, czuć zaraz po otworzeniu. Następnie wyczuwam owoce tropikalne z przewagą cytrusów i zapach lekkiej nafty który jest zaletą chmieli z Nowej Zelandii. Czas na pierwszy łyk i z butelki jest takie samo jak z kega. Intensywne chmiele dają smak cytrusów i słodkich owoców tropikalnych. Niskie wysycenie które delikatnie łaskocze język pozostawia miłe uczucie i chęć na kolejny łyk. Wspominana wyżej nafta jest bardzo subtelna i nadaje piwo miły odbiór. Finisz z owocami, żywicą, delikatną naftą i miłą żywicą.
Brawo browar od Poznania jest to moje ulubione piwo po które jeszcze nie raz sięgnę.

Omawiana warka: 31.03.2020
Moja ocena: 10/10

Pozdrawiam Mariusz.

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.