Rok z ipiwo.pl

      Brak komentarzy do Rok z ipiwo.pl

Witam, czas na moje roczne podsumowanie sklepu internetowego ipiwo.pl. Zapraszam do mojego pierwszego wpisu z tamtego roku. O tym że sklep będzie ruszał wiedziałem już na początku grudnia 2018 i jako pierwszy bloger dodałem wpis o tym sklepie.

Bardzo zainteresowałem się tym projektem. Niestety wszystko było owiane tajemnicą (nie mogłem zdradzić szczegółów) a pierwsze zakupy można było zrobić 2 lutego 2019 roku.

Patrząc obecnie na wygląd strony to nic się nie zmieniło. Duże zmiany nastąpiły w filtrach, teraz szukanie piw jest o wiele lepsze niż było na samym początku ale do ideału brakuje jeszcze troszkę (niestety nigdy, nigdzie nie będzie ideału bo każdy ma inne podejście do filtrowania) gdyż zdarzają się takie przypadki że piwo jest źle przypisane w stylu lub style są mało sprecyzowane. np. kategoria pszeniczne w której są wszystkie pszenice jakie są, ale już witbier ma własna kategorię (stan na 6 stycznia 2020).

Podczas przeglądania sklepu szukam i znajduje coś co nie podoba mi się od samego początku a mowa o szczegółowym opisie piwa a tam brak podanej daty ważności która dla mnie i pewnie 70% beer geeków jest bardzo ważna (tu mogę dać porównanie do sklepu stacjonarnego w którym to butelkę mogę wsiąść do reki i sam sprawdzić datę ważności). Brak daty ważności skutkuje tym że np. na 12 kupionych piw aż 6 to piwa z bardzo krótkim terminem ważności (całe szczęście że to są tylko ciemne, mocne tzw. sztosy. Czyli te piwa po naszemu to tak zwany leżak).

Realizacja zamówień.
Wybór i przebieg zamówienia wygląda tak samo czyli wybieram minimum 6 piw, wybieram punkt odbioru i czekam na informacje o dostawie ( tu jest wielka zmiana w tym miejscu bo prędzej musiałem zapłacić 8zl za rezerwację lub tzw. dostawę). Resztę czyli całość za zamówienie płacę dopiero w sklepie podczas odbioru.

Czas realizacji zamówienia jest do 5 dni.
Kilka moich zamówień na początku lutego były obsługiwane nawet w ciągu 6 godzin od zamówienia, (przed świętami na terenie Wrocławia realizacja była 6/12/24 godziny od zamówienia) dziś niestety termin się wydłużył średnio do 2/3 dni. (Pewnie czas realizacji wydłużył się z powodu większej ilości punktów odbioru w kilku miastach).
Np. Zamówienie wykonane we wtorek po 18 zostało zatwierdzone dopiero w czwartek a w piątek piwa były do odbioru w sklepie.

Odbiór piwa jak i jego zapakowanie jest bez zmian a dostarczane piwa są przez pracowników sklepu ipiwo co daje nam 100% pewność że będą całe.

Podsumowanie:
plusy:
– spory wybór piw których nie zdobędę we wrocławskich sklepach,
– dobry kontakt sklepu z klientem,
– w miarę szybka realizacja zamówienia,
– promocyjne ceny, np dobre rzemieślnicze bezalkoholowe za 2.49zł,
– promocje dla klientów, szczególnie jeśli sklep wystawia się na festiwalach,
– jeśli wybrane piwo okaże się przeterminowane to dostajemy je w gratisów a na jego miejsce ląduje jakieś inne,

Minusy:
– Długi czas potwierdzenia zamówienia w porównaniu do pierwszego zakupu w lutym,
– ceny podobne do stacjonarnych sklepów,
– brak terminów ważności,
– systemowe przypomnienie o odbiorze mimo iż piwa zostały odebrane,

Ogólna ocena zadowolenia 8,4/10

PS. z tego co dowiedziałem się od właściciela to planowane są zmiany które maja poprawić nam wybór piwa a w szczególności tym którzy zaczynają przygodę z krafterm.

Pozdrawiam Mariusz.

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.