Recraft, Mentor II

      Brak komentarzy do Recraft, Mentor II

Recraft, Mentor II alk. 9%
Porter Bałtycki

Recraft Mentor II

Zapraszam na recenzję drugiej warki Mentora, różnica między warkami na pierwszy rzut oka o inna butelka w pierwszej była wykwintna butelka i cena też. Nowa warka to klasyczna butelka 0.3 i ładny karton, no i cena tez fajna bo od 15zł do 20zł.
Po dotarciu i nalaniu ukazuje się bardzo ładna, jasno brązowa długo utrzymująca się piana a barwa  brązowa wpadająca w czerń pięknie wygląda w szkle. Zapach śliwki, palona kawa i palone słody. Pierwszy łyk i na języku ląduje średnie wysycenie, kremowy płyn (to trzeba spróbować, odczucie nie do opisania). Dalej pojawia się śliwka, orzech, przypieczona skórka chleba i rozgrzewający alkohol. Oj dużo tego tu jest bo jeszcze podstawa czyli kawa i gorzka czekolada występującą też jako likier czekoladowy. Do wszystkiego dołączą się delikatną goryczka i alkohol który jest fajnie ukryty bo jedynie to rozgrzewa ciało.
Dodatkowy plus za doznania wzrokowe piana super oblepia szkło i to bardzo mi się podoba.
Klasyczny porter z fajnym smakiem.

3 twarze piwa:
Zimne: zapach kawa i palone słody, smak kawa, gorzko mleczna czekolada, orzechy,
wytrawne. Gęste a alko tylko czuje w ciele.
Średnio ciepłe: zapach bez zmian, smak doszły cukierki kukułki, pojawia się gorzka kawa, gorzka czekolada i alko rozgrzewa przełyk które odbieram na poziomie 6.5%
Ciepłe: dodatkowo pojawia się likier czekoladowy.

Omawiana warka: 04.2024
Miejsce zakupu: Winnica Lidla
Moja ocena: 10/10

Pozdrawiam Mariusz

Recraft Mentor II

 

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.