Piwne Zwiedzanie nr 9, 9-11.08.2019, Lotny Lubin

Degustacja na 2. Lubiński Lotny Festiwal Piwa

Zapraszam Was na krótką relację z Lotnego Festiwalu Piwa w Lubinie gdzie mieliśmy do wyboru 15 browarów. Nam udało się odwiedzić tylko 8 z czego 6 browarów zasługuje na szczególne podziękowanie.

Browar Stacja Małomice za ciepłe powitanie i za trzymanie wysokiego poziomu swoich piw. Malinowe Ale, Australian IPA i hefeweizen. AIPA nadal rewelacja a West Coast IPA to Sztos.

Mintaka za bardzo dobre wakacyjne piwa, lekkie, orzeźwiające idealne na ciepłe dni. Tiaki, Hadar, Enif i Ori. Szkoda że nie było Cor Caroli. Dziękujemy za otwieracz i mamy nadzieje że nasz też wam się przyda.

 


Gwarek,
szkoda że nie polał nam sam piwowar, ale piwo z tych dłoni Olowi smakowało jeszcze bardziej. Piwa bardzo ciekawe i wyróżniające się na plus w swoim stylu.
Ps. z tego co widziałem to wszyscy chcieli spróbować piw z miejskiego browaru.

Browar Świdnica, bardzo dziękujemy za rozmowę a w szczególności za cenne wskazówki. Piwa były bardzo interesujące i zachęcające do ciągłej degustacji a w szczególności pils, porter ba, jopejskie, flanders, ciemny pils. Flanders to bardzo ciekawe dzikie piwo warte uwagi.

Łąkomin, tu byliśmy tylko chwilę ale basior rewelacja, najlepszy Barley Wine jaki piłem, czarny basior też super ale w wersji z palonymi słodami, basior BA miód pitny również zasługuje na miano sztosa. Tu mógł bym spędzić cały dzień popijając te sztosy.

Pivovsky to browar z medalami, znają się na piwach na złoty medal. Piwa które dla nas robią są potwierdzeniem tego co potrafią: pils rewelacja, fragola nadal trzyma swój wysoki poziom, weizen taki jak powinien być, nowo falowe to sztosy i ten Calamansi jest sztos nad Sztosami – kwas roku..

Dziękujemy i zapraszamy na Lotny Festiwal, naprawdę warto.

Share Button
Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.