Piwne Zwiedzanie nr 8, 5.07.2019, Browar Lublin

Piwne Zwiedzanie nr 8, 5.07.2019, Browar Lublin

Poniżej znajdziesz opis 5 piw z browaru restauracyjnego z Lublina, piwa dostałem od kolegi z pracy za co mu bardzo dziękuję, Bez zbędnego pisania zapraszam na szybka ale rzeczową degustację.

 

Jasne – w smaku jak żywiec tylko z większą i lepsza goryczką. Ocena 5/10

 

Bursztynowe – w zapachu i smaku skórką chleba, słodowe i ciekawe. Ocena 5.4/10

 

Miodowe – w zapachu delikatny miód a w smaku jak by delikatnie słodkie. Nie lubię takich piw które są niby miodowe a w składzie brak miodu. Ocena 4/10.

 

American Whet – w zapachu chmielowo, kwaśne cytrusy, w smaku cytryna, limonka, wodniste i kwaśne. Zdecydowanie podchodzi pod delikatnego kwasa. Ocena 6/10.

 

Milkstout – wygląda rewelacyjnie, ta piana jest kosmiczna. W zapachu czekolada, laktoza a w smaku cytrusy, lekki kwasek cytrynowy, mleczna czekolada i nawet gładkie ale skąd te cytrusy? Ocena 6.3/10.

Piwa mają bardzo fajną datę ważności bo są ważne przez tydzień od nalania.
Jednego dnia nalałem sobie po 100ml aby po degustować się 5 piwami a na drugi dzień w planie miał być relaks, okazało się jednak że jasne i bursztynowe jedzie już kapustą, miodowe ukazuje skunksa, jedynie American Wheat i Milkstout jest pijalny.

Z tych 5 piw najlepszy jest Milkstout, jak by nie było tych cytrusów i kwasku można by dać mu 10/10. No ale jest jak jest.

Dziękuję bardzo koledze który podarował mi te piwa, dzięki Łukasz.

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.