Piwne Potyczki 15, Porter, Argus leżak i świeżak

Czas na coś innego.
Czas na porównania,
czas na Piwne Potyczki,

Dziś starcie tytanów: Argus leżak kontra świeżak

 

Lidl, Argus leżak alk. 8%
Porter

Porter Argus zrobiony dla Lidla, nie ważne jak, ma być TANIO.
Ten akurat jest leżakiem więc mam nadzieję że będzie dobry.
Nie jestem za puszkami bo po otworzeniu muszę wypić całego, jeszcze lekkie piwo można ale 8% to będzie mała bombka. Pstrt i czas na eksperyment z przeterminowanym piwem aż 5 mc. Wygląd bardzo ładny piana rodem ze sztosów, drobnopęcherzykowa jasno brązowa i ta ciemno brązowa barwa robi wrażenie. Wącham i nie mogę uwierzyć w ty co czuje bo są miłe palone słody i suszone owoce. Prędko biorę pierwszy łyk i łoł.
Niskie wysycenie, palone słody i gorzka kawa. I chyba można było by tylko o tym pomyśleć o tym piwie, ale jest tego o wiele więcej bo suszone owoce i delikatna śliwka też tu jest. Kolejne łyki i jest gorzka kawa, winogron i fajnie ukryty alkohol który tylko rozgrzewa przełyk i najważniejsze że nie trąci jak w świeżej warce. Finisz jest słodowy z smakiem gorzkiej kawy i czekolady.

Jak miał bym podsumować piwo w jednym zdaniu było by tak: gorzka kawa i czekolada fajnie zbalansowane, ukryty alkohol, suszone owoce plus śliwka.

Omawiana warka: 25.07.2019
Cena zakupu: około 3zł , Lidl (grudzień 2018)
Moja ocena: 9/10

 

Lidl, Argus świeżak alk. 8%
Porter

Argus piwo które przeznaczone jest dla tych którzy chcą tanio i szybko się najeb..ć, Porter za jakieś 2.70zł.
Zawsze jak biorę go to kasjerka mierzy mnie wzrokiem. Jak już coś to biorę go tylko na leżak ale dziś idzie (chyba) świeży.
Pstrt i już patrząc się na barwę i pianę to już wiem że będzie kiepsko (kremowa piana, rubinowa barwa). Zapach to zdecydowanie suszone owoce i tanie wino. Pierwszy łyk biorę niechętnie ale muszę zrobić to dla Was, niskie wysycenie, jakieś suszone owoce ale nie szukam więcej bo smakuje jak bełt, fuj, paskudny smak. Alkohol jak w najtańszym bełcie. Zdecydowanie NIE polecam.

Omawiana warka: 27.09.2020
Cena zakupu: około 3zł, Lidl
Moja ocena: 0/10

Podsumowanie: chyba nie muszę wypowiadać sie o wyborze lepszego piwa. Więc sprawa wygląda tak, będąc w lidlu bierz go śmiało nawet 4-paka i schowaj go na dwa lata 🙂 nie musi być dwa wystarczy pół roku po terminie. PS. warkę 27.09.2020 trzeba omijać z daleka.

Jestem ciekaw jak piwo będzie zmieniało się na przełomie kolejnych lat mowa o jednej warce. Czas na piwny eksperyment muszę kupić 8 paka i próbować go co pół roku (zapraszam na efekt testów za koło 2 lata)

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.