Pinta, Golden April

      Brak komentarzy do Pinta, Golden April

Pinta, Golden April alk. 4.8%
American Pilsner
W tych wyjątkowych czasach liczy się konkretna pomoc. Na miarę naszych możliwości – uruchomiliśmy akcję wsparcia dla ponad 120 lokali, które w normalnych czasach serwują PINTĘ Miesiąca.

PINTE Kwietnia sprzedamy za puby – dla pubów
Najbliższe piwo z tej serii – GOLDEN April (American Pilsner) – rozlejemy tylko do butelek. Ponieważ puby nie mają jak sprzedać kwietniowej PINTY, zrobimy to za nie – a dochód ze sprzedaży przeznaczymy na wsparcie pubów natychmiast, gdy znów otworzą krany. Nasza pierwsza pomoc dla pubów to beczki Pierwszej Pomocy za symboliczną złotówkę, ufundowane z dochodu za sprzedaż Golden April. Butelki z wyjątkową PINTĄ na wyjątkowe czasy trafią do sklepów na przełomie marca i kwietnia 2020 roku.

Wstęp jest długi więc bez zbędnego pisania zaczynam. 

Psss i z butelki już wychodzą amerykańskie chmiele. Nalewam do pokala i pojawia się biała wysoka piana z bardzo dużymi bąblami, która opada do niskiej obręczy (duży plus za oblepianie ścianek szkła) barwa jasno złota i klarowna. Zapach intensywny z amerykańskimi chmielami które wnoszą owocowy polot. Pierwszy łyk i jestem pod ogromnym wrażeniem bo to klasyczny bardzo dobry amerykański pils. Amerykańskie chmiele dają intensywną goryczkę (taka jaka jest w pilsach) i lekkie owoce z wytrawnym owocowym finiszem. Do Sztosa brakuje pełności bo jest delikatnie puste i bez duszy. Brawo Pinta za rewelacyjne piwo i akcje.

Ogólnie mówiąc to: Bardzo lekki, wytrawny ale za ta bardzo pijalny pils z owocowym zapachem i smakiem który dają nam amerykańskie chmiele.

Omawiana warka: 30.09.2020
Miejsce zakupu: Piwo na 300 sposobów Wrocław ul. Warmińska 20
Moja ocena: 10/10

Pozdrawiam Mariusz

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.