Nepomucen, Open Craft #1

      Brak komentarzy do Nepomucen, Open Craft #1

Nepomucen, Open Craft #1 alk. 4.8%
Session IPA, termin ważności: 04.05.2021

Nepomucen Open Craft #1Tegoroczny Open Craft w browarze Nepomucen niestety się nie odbył, z tej okazji uwarzono piwo i one zostało zapuszkowane

Pstryt i już wlewam do szklanki Lawrence. Ku mojemu zdziwieniu pojawia się biała dość obfita piana która bardzo szybko opada do koronki. Barwa piwa jasno miedziana i zmętniona. W zapachu wyczuwam zioła, kwiaty i trochę cytrusów. Czas zrobić pierwszy łyk i … jest ciekawie. Na pierwszym planie pojawia się cytrusowość. Dalej można wyczuć nuty ziołowe i kwiatowe. Nie brakuje też owoców tropikalnych: liczi, mango, ananas i mandarynka. Goryczka jest na umiarkowanym poziomie, trochę landrynkowa. Piwo ma niskie wysycenie i bardziej idzie w wytrawną stronę, co dobrze wypływa na pijalność. Jak widać było użyto dużo różnych chmieli przy warzeniu, ale bez fajerwerków. Browar się starał i efekt jest warty uwagi jak na mnie.

Ocena: 8.41/10

Nepomucen, Open Craft #1 alk. 4.8%
Session IPA, термін придатності: 04.05.2021

Nepomucen Open Craft #1

Цього року Open Craft в пивоварні Nepomucen, на жаль, не відбувся, з цієї нагоди пиво варили і наливали бо банок.

Відкриваю і наливаю до скла Lawrence. На мій подив, є досить велика кількість білої піни, яка дуже швидко падає до мережива. Колір пива – світло-мідний і хмарний. В ароматі я відчуваю запах трав, квітів та цитрусових. Час зробити перший ковток і… це цікаво. Цитрусовість з’являється на передньому плані. Далі ви можете відчути рослинні та квіткові ноти. Є також тропічні фрукти: лічі, манго, ананас і мандарин. Гіркота помірна, трохи цукерок. Пиво має низьку насиченість і переходить більше на суху сторону, що корисно для пиття. Як бачите, для варіння було використано багато різного хмелю, але феєрверків не має. Пивоварня намагалася з усіх сил, і ефект для мене вартий уваги.

Оцінка: 8.41/10

Pozdrawiam Oleh

Nepomucen Open Craft #1

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.