Napij się wyjątkowego piwa i pomóż browarowi Hoppy Lab

Mimo iż akcja wspierania browaru Hoppy Lab ruszyła w marcu to nadal trwa. Browar zbiera pieniądze na trudne czasy jakie obecnie nastały przez COVID-19. W zamian za wsparcie oferuje piwo w limitowanej edycji ale o tym poniżej.

Opis zrzutki

Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy zrealizowali swoimi siłami marzenie naszego życia. Otworzyliśmy browar rzemieślniczy, w którym warzymy piwa własnoręcznie, wg własnych receptur. Do produkcji naszych piw używamy składników od lokalnych producentów, ale także szukamy inspiracji na całym świecie. Na lokalnym rynku jesteśmy już 3 lata. W ciągu tego okresu nasza praca została zauważona przez kapitułę Świdnickiego Gryfa – lokalnej nagrody gospodarczej. Otrzymaliśmy dwa lata z rzędu nominację do nagrody w kategorii: “Sudecki produkt regionalny”.

Chcemy nadal rozwijać się jako piwowarzy. Niestety sytuacja, która dotknęła niemal cały świat w ostatnim czasie niszczy wszystko, na co tak długo i ciężko pracowaliśmy. Pandemia koronawirusa, z którą mamy do czynienia, spowodowała zamknięcie niemal wszystkich naszych dotychczasowych odbiorców, którymi są głównie restauracje i puby w całym kraju. Nasza sprzedaż prawie całkowicie się zatrzymała.

Funkcjonowanie małego zakładu produkcyjnego, jakim jest browar, pociąga za sobą znaczne, comiesięczne koszty. Dlatego, aby przetrwać, prosimy Was o podanie nam pomocnej dłoni.

Kilka lat temu (jeszcze jako piwowarzy domowi) stworzyliśmy i udoskonaliliśmy wiele receptur na piwa w różnych stylach. Znaczną część wprowadziliśmy już do naszej oferty, prezentując je na rynku piw rzemieślniczych. Mamy jednak jeszcze kilka “asów w rękawie”. Jednym z nich jest Barley Wine, charakteryzujący się głębokim smakiem i swoistym pokazem bogactwa słodowego. Jak dotąd nie mieliśmy okazji stworzenia go w naszym browarze, ze względu na to, iż charakterystyczne dla tego piwa jest to, że aby nabrało pożądanych właściwości musi ono leżakować i dojrzewać przez długi czas. Co za tym idzie, dotychczas nie mieliśmy możliwości zablokowania fermentora na potrzeby stworzenia tego piwa. Teraz, gdy świat się zatrzymał, a wraz z nim nasza produkcja, dysponujemy niezbędnymi mocami, aby zrealizować ten projekt.

Piwo powstanie w dwóch wersjach:

Kokosowej – z dodatkiem macerowanych w bourbonie wiórków kokosowych, które będą miały za zadanie dopełnić profil smakowy i aromatyczny w taki sposób, że oprócz wyraźnych nut słodowych i subtelnych chmielowych, całość dopełni uderzenie aromatu i smaku kokosa.

Barrel Aged – leżakowane w dębowej beczce po bourbonie. Dojrzewanie piwa w ten sposób wzbogaci je o cały wachlarz smaków i aromatów pochodzących z dębowej beczki po destylacie (nuty waniliowe, kokosowe i dębowe).

Każda z wersji powstanie w ilości jedynie 1000 numerowanych butelek, w wyjątkowej oprawie.

Szacujemy, że piwa będą gotowe w drugiej połowie 2021r.

Aby zrealizować to zadanie, pracę nad nim musimy rozpocząć już teraz.

Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc przy rozpoczęciu tego projektu w tych ogromnie trudnych czasach. Każdy, kto zdecyduje się wesprzeć nas w tej sytuacji kwotą 29zł otrzyma możliwość zamówienia butelki 0,5l tego wspaniałego piwa za 1zł, w wybranej przez siebie wersji (Klasycznej lub Barrel Aged). Jeśli zdecydujesz się na wsparcie nas kwotą 50zł, otrzymasz możliwość zamówienia obu wersji piwa za 2 zł. Piwo będzie do odebrania w wybranym sklepie w Twojej najbliższej okolicy.

Z każdym ze wspierających skontaktujemy się indywidualnie, a o dokładnych szczegółach dystrybucji poinformujemy tuż po zabutelkowaniu piwa.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zadzwoń do nas lub napisz: tel 602 181 959, e-mail: jakub@hoppylab.pl

Link do zrzutki.

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.