Na Jurze, Kwas Pruski

      Brak komentarzy do Na Jurze, Kwas Pruski

Na Jurze, Kwas Pruski alk. 3.7%
Berliner Weisse

Na Jurze Kwas Pruski

Подивіться як смакує пиво. Так, пиво має запах і смак. Натисніть, щоб побачити цілий відгук.
Пссс я відкриваю, наливаю пиво в склянку і з’являється велика досить рясна піна, яка швидко падає і залишає обруч. Жовтий і мутний колір. Я відчуваю запах грейпфрута, цитрусових та пшениці. Перший ковток і… ох, це кисле. Грейпфрут все ж має перевагу. Карбонація висока, кислота не настільки сильна, але для тих, хто не мав справу з таким пивом, це може здатися занадто кислим. Пиво відрізняється високою питністю, зникає буквально за 7-10 хвилин. На той момент, коли я писав цей огляд, келих майже порожній. Алкоголю мало, тож на початок таке пиво вдале. Взагалі кажучи: середньокисле пиво з переважанням грейпфрута та цитрусових на задньому плані.

Варка: 25.10.2020
Моя оцінка: 8/10

Browar Na Jurze posiada w swojej ofercie dużo piw i ja staram się co jakiś czas sięgać po coś ciekawego od nich. O Kwasie Pruskim już od dawna słyszałem i że to jest bardzo pijalne piwo. Teraz przekonam się o tym sam czy tak jest naprawdę.

Psss otwieram, wlewam do szkła piwo i pojawia się duża dość obfita piana, która opada szybko i zostawia koronkę. Barwa żółta i mętna. Wyczuwam tutaj grejpfrut i to dużo, dalej idą cytrusy i trochę pszenicy. Pierwszy łyk i… uff, jest mocno kwaskowo. Grejpfrut nadal ma przewagę. Wysycenie jest wysokie, kwas nie jest aż tak za mocny, ale dla tych kto nie miał do czynienia z takimi piwami może wydawać się za kwaśne. Piwo wyróżnia się dużą pijalnością, schodzi w dosłownie 7-10 minut. Do póki pisałem tą recenzję, szkło już było prawie puste. Alkohol jest niski, więc na start takie piwo w sam raz.

Ogólnie mówiąc to: średnio kwaśne piwo z przewagą grejpfruta i cytrusami w tle.

Omawiana warka: 25.10.2020
Moja ocena: 8/10

Pozdrawiam Oleh

Na Jurze Kwas Pruski

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.