Maltgarden, Requiem For A Haze

      Brak komentarzy do Maltgarden, Requiem For A Haze

Maltgarden, Requiem For A Haze alk. 7.8%
DDH Hazy Double IPA

Maltgarden Requiem For A Haze

Już przyzwyczaiłem się do soczkowych piw DDH IPA. Teraz jedno z nowych piw od Maltgardena. Spodziewam się, że będzie na szczycie.

Psss otwieram butelkę, nalewam do glass ipa i tworzy się dużo piany, nawet za dużo powiedziałbym. Ale ona znika w kilkadziesiąt sekund, zostawiając po sobie koronkę na szklę. Barwa piwa pomarańczowa i mętna. Zapach wyśmienity, owoce tropikalne (ananas, mango), cytrusy i trochę herbaty. Pierwszy łyk i… wow, jest sok. Owocowość tutaj jest dominująca. Wyczuwam ananas, mango, brzoskwinie. W tle również można zauważyć winogrona. Jest słodkie z delikatną cytrusową goryczką, która nie drapie w przełyku jak to bywa w piwach w takim stylu. Piwo jest gładkie i ma niskie wysycenie. Finisz jest fajny, słodycz nadal się utrzymuje.

Piwo o dobrej mocy niby, ale tego wcale nie zauważyłem. Pije się tak, jak 4%. Dwa takich piwa można byłoby wypić na raz na spokojnie. Ale po drugiej butelce organizm już dobrze by poczuł ten alkohol. Jest to jedno z najlepszych piw tej wiosny według mnie.

Ogólnie mówiąc to dobrą soczkowa IPA z dominująca owocowością.

Omawiana warka: 31.12.2020
Moja ocena: 10/10

Pozdrawiam Oleh

Maltgarden Requiem For A Haze

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.