Maltgarden, Balcony Rhapsody

      Brak komentarzy do Maltgarden, Balcony Rhapsody

Maltgarden, Balcony Rhapsody alk. 7.5%
DDH Hazy Double IPA Strata & Citra & Mosaic

Maltgarden Balcony Rhapsody

Kolejna puszka od Maltgardena i tutaj mamy do czynienia z DDH Hazy Double IPA. Czyli zapowiada się mega owocowo i cytrusowo.  Już czas na otwarcie puszki.

Psss i piwo już leje się do sniftera. Jest gęste nieco jak widać. Piana biała, niska i opada do obręczy, zostaje się na ściankach szkła. Barwa jest blado żółta i mętna. Zapach rewelacyjny z dużą dawką owoców tropikalnych. Pierwszy łyk i mega owocowo, cytrusowo. Z owoców czuć mango, melon, ananas, białe winogrona. W tle bardziej grejpfrut i żywica. Mega żywiczna goryczka. Na początku piwo wydaje się słodkie, ale później wynika blend goryczy i słodyczy i tworzy się coś fajnego. Piwo ma niskie wysycenie, jest bardzo pijalne i pyszne.

Napisane, że piwo ma w sobie 7,5% ale jakoś tego nie czuć w ogóle i właśnie to jest zdradliwe. Dlatego warto uważać, żeby nie przekroczyć normy spożycia alkoholu i nie zaliczyć zgonu. W trakcie picia odczuwam jak granulat nieco drapie w przełyku, ale to nie jest bardzo zauważalne i nie wpływa na całą degustację.

Właśnie takie piwa to moje klimaty. Mógłbym pić takie choć na co dzień, ale nie warto żeby nie uzależnić się. I uważam, że to jest dobra konkurencja dla Hazy Disco od Pinty. Przy okazji jakoś zrobię test porównywalny.

Ogólnie mówiąc to dobra podwójna DDH Hazy IPA o dobrej dawce owocowości i cytrusów.

Omawiana warka: 13.01.2020
Moja ocena: 10/10

Maltgarden Balcony RhapsodyЩе одна банка від Maltgarden, і тут ми маємо справу з DDH Hazy Double IPA. Тож пиво обіцяє бути мега-фруктовим і цитрусовим. Пора відкрити банку. Пссс і пиво вже виливається до сніфтера. Трохи густе, як видно. Біла невисока піна, яка переходить в обруч і залишається на скляних стінках. Колір блідо-жовтий і мутний. Несамовитий аромат з великою дозою тропічних фруктів. Перший ковток і мега фрукти, цитрусові. Відчувається манго, диня, ананас і білий виноград. На задньому плані більше грейпфрута та смоли. Мега гіркота від смоли. Спочатку пиво здається солодким, але потім поєднання гіркоти та солодкості створює щось приємне. Пиво малонасичене, дуже питне і смачне.

Написано, що в пиві 7,5%, але якимось чином ви цього не відчуваєте, і це просто оманливо. Тому варто бути обережними, щоб не перевищити ліміт споживання алкоголю і не напитися. Під час пиття я відчуваю, що гранули від хмелю трохи дряпаються в моєму стравоході, але це не дуже помітно і не впливає на загальну дегустацію.

Такі пива – це моя атмосфера. Я міг би пити таке хоча б щодня, але не варто захоплюватися. І я вважаю, що це хороша конкуренція для Hazy Disco від Pinta. До речі, я якось зроблю порівняний тест.

Загалом, це хороша подвійна Hazy IPA DDH з солідною дозою фруктів та цитрусових.

Варка: 13.01.2020
Моя оцінка: 10/10

Pozdrawiam Oleh

Maltgarden Balcony Rhapsody

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.