Maltgarden, Balcony Rhapsody

      Brak komentarzy do Maltgarden, Balcony Rhapsody

Maltgarden, Balcony Rhapsody alk. 7.5%
DDH Hazy Double IPA Strata & Citra & Mosaic

Maltgarden Balcony Rhapsody

Kolejna puszka od Maltgardena i tutaj mamy do czynienia z DDH Hazy Double IPA. Czyli zapowiada się mega owocowo i cytrusowo.  Już czas na otwarcie puszki.

Psss i piwo już leje się do sniftera. Jest gęste nieco jak widać. Piana biała, niska i opada do obręczy, zostaje się na ściankach szkła. Barwa jest blado żółta i mętna. Zapach rewelacyjny z dużą dawką owoców tropikalnych. Pierwszy łyk i mega owocowo, cytrusowo. Z owoców czuć mango, melon, ananas, białe winogrona. W tle bardziej grejpfrut i żywica. Mega żywiczna goryczka. Na początku piwo wydaje się słodkie, ale później wynika blend goryczy i słodyczy i tworzy się coś fajnego. Piwo ma niskie wysycenie, jest bardzo pijalne i pyszne.

Napisane, że piwo ma w sobie 7,5% ale jakoś tego nie czuć w ogóle i właśnie to jest zdradliwe. Dlatego warto uważać, żeby nie przekroczyć normy spożycia alkoholu i nie zaliczyć zgonu. W trakcie picia odczuwam jak granulat nieco drapie w przełyku, ale to nie jest bardzo zauważalne i nie wpływa na całą degustację.

Właśnie takie piwa to moje klimaty. Mógłbym pić takie choć na co dzień, ale nie warto żeby nie uzależnić się. I uważam, że to jest dobra konkurencja dla Hazy Disco od Pinty. Przy okazji jakoś zrobię test porównywalny.

Ogólnie mówiąc to dobra podwójna DDH Hazy IPA o dobrej dawce owocowości i cytrusów.

Omawiana warka: 13.01.2020
Moja ocena: 10/10

Pozdrawiam Oleh

Maltgarden Balcony Rhapsody

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.