Karczewski, Przewodnik

      Brak komentarzy do Karczewski, Przewodnik

Karczewski, Przewodnik alk. 7.5%
Saison, termin ważności: 13.04.2021

Przewodnik to brat pierwszego piwa które browar wypuścił na sklepowe półki tylko pod inną nazwą “Zloty Sezon”. Pierwsze piwo poznałem z każdej strony bo to właśnie od niego nawiązała się nasza przyjaźń z Tomkiem i Marcinem. Z tego co wiem to piwo lekko w innej wersji gotowania ale wszystko inne pozostaje bez zmian. Jak wyszło już poniżej…

Psss i już nalewam do pokala i pojawia się kremowa piana która opada do niskiej i długo trwa. Barwa lekko bursztynowa i delikatnie zamglona. Zapach typowy dla piw belgijskich z kolendrą i skórka Curacao.
Smak to przede wszystkim słody, suszone owoce, kolendra i skórka Curacao. Po kilku łykach na języku pojawia się szorstkość jak w gorzkiej herbacie. Piwo samo w sobie pijalne z delikatnym odczuciem lekko piekącego przełyku (przez alkohol).
Finisz to zdecydowanie suszone czerwone jabłka z kolendrą i skórką Curacao która bardzo długo się utrzymuje.

Uwaga mimo tego lekko wyczuwalnego alkoholu to piwo bardzo pijalne, aż chce się zabrać za kolejne piwo. Nie jest to DDH więc nie będzie tu owoców tropikalnych, ale za to są smaki i zapachy rodem z klasycznej Belgii.

Nareszcie piwo które wychodzi z klasyki, piwo bez udziwnień. Zdecydowanie kilka butelek idzie na leżak (jest to totolotek ale jeśli piwo zestarzeje się tak jak ostatnie to będzie zajebisty Barley Wine)

Ocena: 9.25/10

Karczewski, Przewodnik alk. 7.5%
Saison, термін придатності: 13.04.2021

Przewodnik – брат першого пива, яке пивоварня випустила на полиці магазинів під іншою назвою “Zloty Sezon”. Я знав перше пиво з усіх боків, бо саме з нього почалася наша дружба з Томеком та Марчіном. Наскільки мені відомо, це дещо інша версія пива, але все інше залишається незмінним. Як виявилося нижче…

Пссс і я наливаю його в скло, є кремова піна, яка опускається низько і тримається довго. Трохи бурштинового кольору і злегка туманне. Аромат типовий для бельгійського пива з коріандром і шкіркою Кюрасао.
Смак – це переважно солод, сухофрукти, коріандр і шкірка Кюрасао. Через кілька ковтків на язиці відчувається жорсткість, як у гіркого чаю. Пиво саме по собі є питним з легким відчуттям печіння стравоходу (через алкоголь).
Фініш – це безумовно сушені червоні яблука з коріандром та шкіркою Кюрасао, які зберігаються дуже довго.

Зверніть увагу, незважаючи на цей трохи відчутний алкоголь, це пиво дуже питне, тому ви хочете почати інше пиво. Це не DDH, тому тут не буде тропічних фруктів, але аромати та запахи є просто з класичної Бельгії.

Нарешті пиво, яке виходить з класики, пиво без жодної фантазії. Однозначно кілька пляшок йдуть до лежання (це лотерея, але якщо пиво застаріє, як останнє, це буде чудовий Barley Wine)

Оцінка: 9.25/10

Pozdrawiam Mariusz

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.