Gra planszowa o piwie “Mała Gra Piwo” – Recenzja

“Mała Gra Piwo.”
Witam, najciekawsze w tym jest to że grę posiadam od grudnia 2018r. i trudno w to uwierzyć ale dopiero 6 kwietnia zagrałem w nią pierwszy raz i ….

Opis producenta.

“Pokaż wszystkim co wiesz o najstarszym napoju na świecie!
Dowiedz się więcej i baw się dobrze.
Ta mała gra oferuje mnóstwo ciekawych atrakcji i dobrej rozrywki. Jest idealnym prezentem na spotkanie lub kolację w towarzystwie.
Myślałeś że wiesz już wszystko –
sprawdź swoją wiedzę i zainponuj pozostałym gościom. Gra zawiera pytania i zadania, które zainteresują nawet najbardziej opornych i przećwicza pamięć uczestników zabawy. Dzięki różnorodnym elementom gra dostarcza rozrywki osobom w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach.”

Mała Gra Piwo to gra dla dorosłych i dla każdego kto lubi lub interesuje się piwem.

Zasady gry.
Gra przeznaczona jest dla minimum dwóch osób a najlepsze efekty są w drużynie? Celem gry jest zdobycie jak największej ilości kart odpowiadając na pytania lub rozwiązując zadania z kart.

Gra jest na tyle ciekawa że nie tylko odkrywa naszą wiedzę. Grając poznajemy historię, style i ciekawostki na temat piwa.

Zawartość pudełka.
100 karty zawierających 240 pytań z 720 wariantami odpowiedzi, 60 anagramów i 20 zadań na spostrzegawczość. Bloczek z planszami, klepsydre, kostkę, olowek i zasady gry.

Producentem gry jest Tactic Games Oy z Finlandii

Moja ocena gry.

Moje wrażenia z piwnej planszówki.
Kiedy pierwszy raz otworzyłem pudełko mega się zdziwiłem bo nie ma planszy i pionków. Dopiero po przeczytaniu instrukcji dowiedziałem się co do czego choć bez planszy jakoś ta gra mi się nie widzi.

Celem gry jest zdobycie jak największej ilości kart.

Czas na rozpoczęcie zabawy, mimo iż nie zapowiadało się że gra będzie fajna to było wręcz przeciwnie. Super planszówka..

Gra o piwie, więc przy piwie jest obowiązkowa, mimo iż w grze jest sporo pytań, rebusów czy obrazków to czy potrzebna jest wiedza? Zdecydowanie tak (chociaż minimalna), mimo iż nie czuje się jakąś piwną encyklopedią to te rozdanie wygrałem sporą różnicą kart.

Pytania są różne od bardzo łatwych do trudnych gdzie musiałem liczyć na szczęście.

Największy minus to brak planszy i pionków bo jeśli choć na chwilę odejdzie  się od stołu to później ciężko znaleźć swoją pozycję na mini planszy.

Super gra tylko trzeba znaleźć jakiś patent na oznaczenie pozycji gracza lub własnoręczne wykonanie dużej planszy i pionków.

Ogólna ocena 7/10

PS. dzięki Mariusz jeszcze raz za dobre towarzystwo.

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.