Fortuna, Komes 2019 Porter Malinowy

      Brak komentarzy do Fortuna, Komes 2019 Porter Malinowy

Fortuna, Porter Malinowy 2019 alk. 8.5%
Porter Bałtycki

Styczeń miesiąca portera bałtyckiego więc nie tylko klasyka ale też z dodatkami te piwa lądują na stole do degustacji, dziś komes z malinami, chili i wanilią z 8 mc. terminem ważności. Patrząc się na skalę komesa to powinien być już wytrawny i ułożony a niestety jeszcze taki nie jest.
Zapach fajny bo palone słody łączą się z malinami i subtelną wanilią dając słodkawy zapach z delikatnym alkoholem. Jedynie to wygląd bardzo biedny bo bez piany, która na samym początku jeszcze jest ale bardzo szybko znika. Czas na pierwszy łyk który da obraz całego porteru. Wysokie wysycenie wpadające w średnie i maliny w czekoladzie w alkoholowo pikantnej oprawie, tak mogę opisać piwo jednym zdaniem.
Biorąc kolejne łyki to porter ukazuje mi wszystko. Gorzka kawa z delikatną ale gorzką i wyraźną czekoladą która oblana jest malinami. Wanilia dosładza ogólne wrażenie pikantności jakie sa przez chili, a samo chili pomaga bardzo ukryć nie ułożony jeszcze alkohol w którym to czuć jego procentową moc. Finisz wytrawny z gorzką czekoladą z malinami, alkoholem i chili.
Kiedy wysycenie przejdzie w niskie to porter staje się bardziej pijalny niż jest, tylko nie wiem czy to ma sens aby czekać więcej niż 30 min na to aby piwo się wygazowało.

Omawiana warka: 04.08.2020
Moja ocena: 7.9/10

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.