Fortuna, Fortunatus Wild Barley Wine BA

Fortuna, Fortunatus Wild Barley Wine BA alk. 13.1% butelka numer 2615

Fortunatus to pierwszy projekt browaru który ma na celu pokazać nam jak prezentują się ich piwa po dębowych beczkach z różnych alkoholi. Fortunatus nr.1 to klasyczny Barley Wine z dzikimi drożdżami które obecnie robią spory szum na kraftowej scenie. Premiera piwa była prawie rok temu, dziś prezentuję wam recenzję piwa którego nie znajdziecie już na sklepowych półkach.

Psss i już czuje winny zapach który podczas nalewania jeszcze bardziej pozwala ponieść się fantazji. Podczas nalewania nie miałem szans na wytworzenie piany. Barwa ciemno rubinowa. Wącham i zapach jest bardzo intensywny a wytrawne czerwone wino daje mi dużo do myślenia “piwo czy wino?”.
Biorę pierwszy łyk i już wiem…
Pierwsze co to czuje kwaśne wino, następne niskie wysycenie mile dotyka język. Niestety oprócz lekko kwaśnego wina pojawia się widoczny ale jednak intensywny alkohol. Dopiero kiedy organizm przyzwyczaja się do niego to mogę szukać innych smaków w piwie.
Są tu czerwone winogrona, rodzynki i  delikatne rodzynki w czekoladzie. Staram szukać się tego Barley Wine ale jest to ciężkie wyzwanie gdyż dzikie drożdże i beczka dały z siebie wszystko.

Ps. Recenzje powstała na bazie dwóch piw pierwsze pite w listopadzie 2019 a drugie w połowie marca 2020.

Ogólnie mówiąc to: za bardzo alkoholowe ale kiedy organizm się przyzwyczai to robi się bardzo pijalne i znika bardzo szybko co dużo mówi o piwie.

Omawiana warka: 31.03.2022
Moja ocena: 10/10

Pozdrawiam Mariusz

Share Button