Deer Bear & Neponucem & Maltgarden, Noemi

      Brak komentarzy do Deer Bear & Neponucem & Maltgarden, Noemi

Deer Bear & Neponucem & Maltgarden, Noemi alk. 9.2%
Triple New England IPA, termin ważności: 10.12.2021

Nepomucen Deer Bear Maltgarden, Noemi

Czas na jedno z lepszych piw grudnia, kooperacja 3 dobrych browarów. Styl jest ciekawy Potrójna NEIPA. Powinno być mocno soczyste i mocno nachmielone i te 9% bardzo ukryte. Jak jest już dla was sprawdzam.

Otwarciu i nalaniu pojawia się  biała niska i szybko opadająca piana. Barwa jest żółta i mocno zamglona. W zapachu już czuję jak bujają owoce tropikalne i cytrusy, których jest sporo. Pierwszy łyk i jestem zachwycony WOOOOOOOOOOOOOOOOW. Mocna owocowość (mango, melon, kokos) wskakuje w pierwsze plam, cytrusy zaraz za nimi. Goryczka jest konkretna i chmielowa. Razem z tym tutaj wyskakuje wyróżniający się charakter słodyczy. Piwo ma niskie wysycenie i jest bardzo pyszne, soczyste, gładkie i mimo procentów pije się lekko. Tylko pod koniec wyczuwać delikatnie alkohol kiedy piwo już się nieco ogrzało. Z pewnością takie coś może mieć miano sztosa i piwo roku?

Widać że dobrą robotę browarów. To piwo mnie urzekło, ale warto uważać ponieważ ma aż 9.2%, czyli prawie jak dobry porter. Spodziewam się takich piw nadal. Brawo browar za dobre piwo.

Ocena: 10/10

Pozdrawiam Oleh

Nepomucen Deer Bear Maltgarden, Noemi

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.