Cześć Brat, Oddaj Stówę!

      Brak komentarzy do Cześć Brat, Oddaj Stówę!

Cześć Brat, Oddaj Stówę! alk. 4.9%
DDH Hazy APA

Cześć Brat Oddaj Stówę

Kolejne piwo od Cześć Brat. I powiem że już miałem okazję spróbować to piwo na Wrocławskiej Fecie. Z tanku było super i bardzo pijalne. Teraz mam przyjemność zrobić całą degustację i podzielić się z wami swoimi wrażeniami.

Psss, otwieram butelkę nalewam do Glass IPA i na początku widać dużo piany, prawie połowę szkła ona zajmuje. Ale opada szybko i zostaje się lekka obręcz. Barwa słomkowa i mętna. Pierwsze co zaczynam wyczuwać to owocowość, najbardziej czuć ananas, mango i cytrusy. Pierwszy łyk stwierdza że piwo będzie niesamowicie pijalne. Tropikalne owoce rządzą: ananas, mango, grejpfrut i cytryna. W połowie degustacji właśnie już wyczuwam delikatnie pudrowe cukierki. Goryczka tutaj też jest ale taka średnia i chmielowa.
Piwo ma średnie wysycenie, jest lekkie i schodzi bardzo szybko. Coś takiego na lato na pewno będzie dobrym wyborem. Miałem obawy odnośnie chmielin w piwie, ale na szczęście nie było piekące za mocno. Na finiszu ukazuje się lekka słodycz, która jest dobrą końcówką całej degustacji.

Ogólnie mówiąc to dobra APA z wyczuwalnymi owocami, bardzo pijalne piwo.

Omawiana warka: 30.08.2020
Moja ocena: 10/10

Пссс, я відкриваю пляшку, виливаю у скляну IPA і на початку є багато піни, майже половина склянки, яку вона займає. Але швидко спадає, і утворює ободок. Солом’яний та мутний колір. Перше, що я починаю відчувати – це фруктовість, ананас, манго і цитрусові. Перший ковток дає зрозуміти, що пиво буде неймовірно питним. Домінація тропічних фруктів: ананас, манго, грейпфрут і лимон. На півдорозі дегустації я відчуваю ніжні порошкоподібні цукерки. Гіркість тут теж є, але середня і приємна. Пиво має середню газованість, легке і зникає дуже швидко. Щось таке на літо, безумовно, буде хорошим вибором. Я хвилювався за рештки від хмелю у пиві, але, на щастя, вони був не надто пекучими. На фініші з’являється легка солодкість, яка є гарним завершенням всієї дегустації. Взагалі кажучи, це хороша APA з відчутними фруктами, дуже питне пиво.

Варка: 30.08.2020
Моя оцінка: 10/10

Pozdrawiam Oleh

Cześć Brat Oddaj Stówę

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.