Cześć Brat, Kontynuujemy?

      Brak komentarzy do Cześć Brat, Kontynuujemy?

Cześć Brat, Kontynuujemy? alk. 6.5%
American IPA

Cześć Brat Kontynuujemy

Подивіться як смакує пиво. Так, пиво має запах і смак. Натисніть, щоб побачити цілий відгук.
Пссс і я відкриваю пляшку… утворюється біла, досить рясна піна, яка падає вниз і красиво прилипає до сніфтера. Колір яскраво мідний і прозорий. Я вже відчуваю смолу та тропічні фрукти (манго), що виходять із пива. Перший ковток і це чудово. Тропічні фрукти: манго, ананас і смола. У тропіках тут переважають смолисті ноти. Гіркота середня і легка. Пиво має низьку насиченість, сухе і легке. Ближче до фінішу відчувається ніжне подряпинне відчуття в стравоході. Алкоголь добре прихований, і ви його не бачите весь час. І саме таку американську IPA, безумовно, можна віднести до числа найвищого класу. Молодці Cześć Brat, продовжуйте добру справу. Взагалі кажучи, це класична AIPA зі смоляно-фруктовим профілем, легке і добре питне пиво.

Варка: 30.06.2020
Моя оцінка: 8.7/10
Оцінка згідно зі стилем: 9/10

Kolejne piwo od Cześć Brat. Teraz mamy do czynienie z klasykiem, od którego zaczęła się piwna rewolucja w Polsce. Jak się okazało, prawie każdy browar warzy piwa w takim stylu. Jednym idzie dobrze, innym nie bardzo. Spodziewam się akurat teraz piwo będzie zaliczone do pierwszej kategorii.

Psss i otwieram butelkę… powstaje biała dość obfita piana, która opada i fajnie oblepia snifter. Barwa jest jasno miedziana i klarowna. Już wyczuwam jak z piwa wychodzą żywica i owoce tropikalne (mango). Pierwszy łyk i jest super. Owoce tropikalne: mango, ananas i żywica. Tropiki tutaj zdominowały żywiczne nuty. Goryczka na średnim poziomie i jest łagodna. Piwo ma niskie wysycenie, jest wytrawne i lekkie w odbiorze. Bliżej finiszu pojawia się delikatne drapiące uczucie w przełyku. Alkohol dobrze ukryty i cały czas go nie widać. I właśnie taka American IPA może być z pewnością zaliczona do tych z wyższej półki. Brawo Bracia, oby tak dalej.

Ogólnie mówiąc to klasyczna AIPA o żywiczno-owocowym profilu, lekkie i dobrze pijalne piwo.

Omawiana warka: 30.06.2020
Moja ocena: 8.7/10
Ocena według stylu: 9/10

Pozdrawiam Oleh

Cześć Brat Kontynuujemy

 

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.