Browar Sancti Lucas

      Brak komentarzy do Browar Sancti Lucas

Historia Browaru.

Browar powstał pod koniec 2015 roku i od tamtego czasu uwarzyliśmy kilkanaście różnych piw. Wiele eksperymentujemy z ziołami, kwiatami i ogólnie z tym co daje przyroda wokół nas. Warzymy piwo kontraktowo w zaprzyjaźnionych browarach produkcyjnych według szczegółowo zaprojektowanych receptur z pieczołowicie dobranych surowców. Sancti Lucas to browar założony przez dobrych przyjaciół z myślą o tych wszystkich, którzy cenią sobie smaczne, rzemieślnicze piwo.

To był piątek. Początek weekendu. Ciepły, letni wieczór. Spotkaliśmy się, jak zwykle, aby spędzić czas, pogadać, podyskutować. Do dziś uwielbiamy to robić. Chwile, w których można omawiać losy świata, żartować, czy wreszcie, dzielić się radościami są ukoronowaniem całego tygodnia ciężkiej pracy.

Tym razem było inaczej. Gdy podnieśliśmy nasze szklanki do toastu zrozumieliśmy, że coś jest nie tak. Wypełnione po brzegi szkło zdawało się nas zniechęcać. Piwo pozbawione smaku, zapachu oraz tekstury było w naszych oczach niegodne naszego świętowania. Poczuliśmy się nieco oszukani, sami tylko nie wiedzieliśmy przez kogo.

Więcej...
I w pewnym momencie iskra. A gdyby tak stworzyć coś razem? Coś co byłoby godne naszego świętowania? Coś czym raczyłby się z nami Chesterton gdyby żył? Zaangażowaliśmy więc nasze ręce i głowy, aby móc tworzyć piwo, które pobudza wszystkie zmysły. Piwo, o którym pisano w kronikach, które pito na dworach, a po którym zostały jedynie legendy. Tak zrodził się browar rzemieślniczy Sancti Lucas. Mamy tylko jeden cel: smaczne i uczciwe piwo przeznaczone do tego aby świętować i cieszyć się sobą nawzajem. Tamte uczucia pozostały w nas po dziś dzień. Od tamtej pory z wielką pasją i pokorą warzymy nasze piwo. Tylko naturalne. Tylko z najlepszych składników. Czerpiemy pełnymi garściami z osiągnięć nowoczesnego piwowarstwa nie ignorując zarazem stylów i receptur sprzed wieków.

Ostatnio w ofercie:
Trzy Buki – Midwest IPA
Czarny Dąb – Foreign Extra Stout
Bonsai – AIPA z Senchą
Samba – Summer Ale

Degustacje piw na blogu:
Bonsai
Samba
Trzy Buki

Dostępność piw w sklepach:

Kontakt
Sancti Lucas sp. z o.o. 

a.gajewski@sanctilucas.pl
www.sanctilucas.pl
www.facebook.com/sancilucas/

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.