Browar Prost

      Brak komentarzy do Browar Prost

Prost to jeden  z pierwszych browarów jaki pojawił się na kraftowej mapie Wrocławia. Skąd taka nazwa? Prost to poProstu „na zdrowie” w języku niemieckim.

Założycielem browaru jest Ryszard Pachura. Produkcja piwa to jego kolejny biznesowy projekt. Wcześniej przez ponad 40 lat działał w branży pneumatycznej zarządzając firmą Pneumat System. Po sukcesji w 2015 roku zajął się tworzeniem nowego biznesu czyli produkcją piwa kraftowego.

Skąd pomysł?

Trzymając się tej myśli Ryszard Pachura zakupił najnowocześniejszą austriacką technologię, linię produkcyjną i zainwestował w naturalne, wyszukane składniki piw. Wraz ze swoim zespołem zadbał również o takie detale jak wysokiej jakości zastawa, skórzane fotele i ławy drewniany bar z witrażem i oryginalny odrestaurowany bar z lat pięćdziesiątych, wszystko po to by stworzyć niepowtarzalne, klimatyczne wnętrza, w których Goście będą się czuć komfortowo.

Więcej o browarze:

To zdecydowanie zadziałało. Już od „pierwszego warzenia”, piwa Prost był bardzo dobrze oceniane przez Gości browaru. Produkcję rozpoczęto od czterech podstawowych styli: hefeweizen, a’la marcowe, ciemny lager i vienna lager, którym nadano nazwy: Hefe, Dark, Gold i Ared.
Niczego  nie da się porównać do pierwszych łyków świeżo uwarzonych piw w tamtym czasie. Niosły ze sobą nie tylko walory smakowe, ale również ogromny ładunek pozytywnych emocji jakie towarzyszyły oczekiwaniu na pierwsze historyczne krople złotego trunku.

Kontakt

Browar Prost Sp.J.
Pachura Ryszard i Pachura Bożena
ul. Paprotna 4, 51-117 Wrocław
tel. 71 3210747

WWW: browarprost.pl
FB: Browar Prost
Instagram: Browar Prost

Recenzje piw na blogu:

Prost Bock Prost Full Prost Hefe Prost, Imperialny Porter Bałtycki z bursztynem

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.