Browar Pilica

      Brak komentarzy do Browar Pilica

Browar Pilica – w XV wieku, nie kto inny jak sam Jan Długosz wspominaw Liber beneficjorum dioecesis Cracoviensis(pol. Księga uposażeń diecezji krakowskiej) o pilickim browarze dworskim i warzonym tam piwie znanym na dworze królewskim.

Jednak niespełna 100 lat temu ta pięciowiekowa tradycja została przerwana przez I Wojnę Światową. Samo miasto jest przesiąknięte bogatą historią i legendami, często tajemniczymi i mrożącymi krew w żyłach. To z tego miejsca pochodzi Elżbieta, trzecia żona Władysława Jagiełły, królowa Polski. W 1748 roku sama Maria Józefa Sobieska, żona Konstantego Sobieskiego – syna króla Polski Jana III Sobieskiego, wydawała dyspozycje odnośnie warzenia piwa w Pilicy. Przez lata mieszkała na zamku w centralnej części miasta, który stoi do dziś, jakby zatrzymał się dla niego czas.

Pilica miała swój udział w historii Polski, teraz czas na Polską Piwną Rewolucję, w której korzystając z doświadczeń i wniosków wyciągniętych z piwowarstwa domowego, mamy aspiracje na wpisanie się w karty piw rzemieślniczych, bo Browar Pilica po latach nieobecności wraca by warzyć legendy. #browarpilica #pilica.

Więcej o browarze:
Pilica to nasz dom i rodzina, serdecznie zapraszamy do tego wspaniałego miejsca. Wpadnij na dzban piwa i poznaj nas.

Kontakt: Browar Pilica Biskupice 37A 42-436 Pilica
kontakt@browarpilica.pl
Strona www: browarpilica.pl
FB: browarpilica Instagram: browarpilica

Recenzje piw na blogu:

Pilica, Generał Brzoskwinia alk. 5.6% Pilica, Magister Pilica Moes 2020
Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.