Browar Lasowiak

      Brak komentarzy do Browar Lasowiak

Jesteśmy podkarpackim browarem rzemieślniczym mocno zakorzenionym w lokalnej tradycji i kulturze.
Warzenie to nasza pasja, która trwa już wiele lat. Zaczynaliśmy warząc w piwnicy na bardzo amatorskich, robionych przez siebie urządzeniach. Pomysł na założenie własnego browaru pojawił się początkiem 2017 roku a uruchomiony został w kwietniu 2018.

Nazwa naszego browaru nawiązuję to grupy etnicznej Lasowiacy, zamieszkującej głównie Równinę Tarnobrzeską i Płaskowyż Kolbuszowski. Jest to teren niezwykły, bogaty w kulturę, historię, kuchnię, zwyczaje, wierzenia i przepiękne krajobrazy.
Zarówno nasze grafiki (wykonywane metodą linorytu) jaki i nazwy piw są nawiązaniem do kultury i gwary lasowiackiej a wykonuje je niezwykła osoba, artystka mocno związana z ludowością i folklorem.

Więcej o browarze:
Naszą przygodę ze stylami rozpoczynamy klasykami takimi jak pils, piwo pszeniczne czy IPA ale zadbaliśmy też o to, aby w naszym portfolio były piwa nietuzinkowe, które mamy nadzieję Was zaskoczą.

Kontakt Browar Rzemieślniczy Lasowiak ul. Jata 18 37-430 Jeżowe

FB: Browar Lasowiak

Instagram: Browar Lasowiak

Recenzja piw na blogu:

Lasowiak, Dolarnik AIPA Lasowiak Krawaciarz budownik-lasowiak Lasowiak, Ancymon Lasowiak, Miglanc Lasowiak, Ancymon przeterminowane

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.