Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy

      Brak komentarzy do Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy

Po 518 latach Jan Olbracht ponownie zawitał do Piotrkowa Trybunalskiego.

Tym razem przybył by zbudować swój drugi browar warzący piwo na większą skalę, by zaspokoić potrzeby swojego królestwa.

Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy to naturalna kontynuacja projektu zapoczątkowanego w 2012 roku w Toruniu.

To tam w XV wiecznej kamienicy, w sercu starówki, rozpoczął działalność Jan Olbracht Browar Staromiejski – lokal restauracyjny, z warzelnią o wybiciu 10hl i leżakownią o pojemności 100 hl.

Więcej o browarze:
Wg opinii środowiska piwowarskiego jeden z kilku projektów browarniczych ostatnich lat które miały istotny wpływ na rozwój browarnictwa rzemieślniczego. Jego wyjątkowość polega m. in. na aktywnej współpracy z piwowarami domowymi, warzeniu na ich recepturach co pewien czas limitowanej i niepowtarzalnej partii piwa.

Obranie tego właśnie kierunku zaskutkowało uruchomieniem w 2014 roku Browaru Rzemieślniczego Jan Olbracht w Piotrkowie Trybunalskim. W okresie 1 roku powstał tu od podstaw browar z warzelnią o wybiciu 20 hl. i leżakownią o łącznej pojemności 400 hl. Browar wyposażony jest w nowoczesną linię rozlewniczą o wydajności do 2 tys. but./godz. Piwo w browarze rozlewane jest w butelki i kegi.

FB jan olbracht rzemieslniczy

Recenzje piw na blogu:

Jan Olbracht, Imperial Porter Jan Olbracht, Tajemnice Króla alk. 5.6% Weranda (Jan Olbracht), Ezoteryczne Gingerbread alk. 5.6% cora-koryntu-jan-olbracht Jan Olbracht, Cherry Dark Ale Jan Olbracht, Kord Quintuple

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.