Browar Gloger

      Brak komentarzy do Browar Gloger

BROWAR MIEJSKI GLOGER SP. Z O.O. to firma wyjątkowa, bo rodzinna, a wręcz małżeńska. Powstała z połączenia silnego uczucia i dozy rozsądku, które doprowadziły do podjęcia odważnej decyzji. Tak realizujemy nasze marzenia o niezależności.

W naszej rodzinie dobre piwo zawsze towarzyszyło przyjemnym chwilom. Dobre piwo jest jedną z naszych pasji. Teraz, idąc za przykładem innych rzemieślników, chcemy warzyć je w skali minibrowaru. I zrobiliśmy wszystko, by warzyć tylko doskonałe piwo. Nasz browar w Białymstoku będzie tworzył jedność z restauracją – GLOGER HOUSE. Dzięki temu zapewnimy jej gościom niepowtarzalną atmosferę, szansę poznania browaru. Rzemieślnicze piwo będzie warzone na ich oczach.

Więcej o browarze:
Piwa GLOGER są warzone w browarze rzemieślniczym w Białymstoku wyłącznie z naturalnych, specjalnie dobranych surowców, zapewniających powstanie niepowtarzalnego smaku.

Nasz browar reaktywuje tradycje piwowarskie Podlasia, a dokładnie browaru Zygmunta Glogera z Jeżewa, który w 1880 roku uwarzył pierwszą warkę. Wybitny historyk i etnograf dzięki dochodom ze sprzedaży piwa mógł prowadzić swoje badania. Eliza Orzeszkowa pisała o Zygmuncie Glogerze, że należy do „umysłów niepotrzebujących cudów ani gromów, aby język życia ludzi i rzeczy rozumieć”.

Z różnych powodów w 1954 roku w Jeżewie uwarzono ostatnią warkę. Wielka szkoda, bo browar słynął z dobrego piwa. To, co dobre, warto jednak kontynuować i tego zadania się podjęliśmy!

FB browar miejski gloger

Recenzje piw na blogu:

Gloger Płocha Gocha

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.