Browar Caminus

      Brak komentarzy do Browar Caminus

Browar Caminus mieści się w pieczołowicie odrestaurowanym budynku, powstałym pod koniec XIX wieku, w którym dawniej funkcjonowała mleczarnia. Jej komin był inspiracją dla jego nazwy (komin – łac. caminus).

To spełnienie marzeń właścicieli i piwowara, którzy od lat młodości marzyli o warzeniu piwa. I choć wychowywali się w innych czasach i dzieli ich znaczna różnica wieku, to los połączył ich pasje i postanowili stworzyć coś, co w dobie rewolucji piwnej będzie inne. To także kontynuowanie kąckiej tradycji piwowarskiej – w Kątach Wrocławskich warzono piwo już od XVII wieku, a browar funkcjonował do II wojny światowej.

Jesteśmy niewielkim, rodzinnym browarem rzemieślniczym ulokowanym w Kątach Wrocławskich, w budynku dawnej mleczarni. Warzymy piwa w pełni naturalne, nie poddajemy ich pasteryzacji, ani żadnemu innemu procesowi utrwalania. Kultywujemy tradycje sztuki piwowarskiej, oferując zarówno klasyczne jak i nowofalowe style piwa.

Nasze Piwa – Portfolio naszych piw jest dość mocno zróżnicowane. Oferujemy piwa zarówno mocno osadzone w klasyce, jak również nawiązujące do piwnej rewolucji i nowofalowych stylów, jeszcze kilka lat temu niedostępnych szerzej w Polsce. Znajdziecie tu piwa dla mniej i bardziej zaawansowanych piwoszy, każde z nich o swoistym i wyjątkowym charakterze. Autorem receptur jest nasz piwowar, który poświęca się ich ciągłemu doskonaleniu.

Degustacja piw na blogu.
Tres
Sextus
Unum
1ubilaeum
Sep7imus
Duo

 Galeria browaru.

Nasze Piwa znajdziesz w :

Wyśrodkuj mapę

FB: BrowarCaminus

Kontakt:
1 Maja 11, 55-080 Kąty Wrocławskie
telefon: 48 505 271 518
caminus@browarcaminus.pl

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.