Bojanowo, Bojan Sherry RIS

      Brak komentarzy do Bojanowo, Bojan Sherry RIS

Bojanowo, Bojan Sherry RIS alk. 9.5%
Russian Imperial Stout

Nareszcie czas na Bojan RISa który w kolejce czeka od grudnia, jestem bardzo ciekaw jak wyjdzie. Po otworzeniu w namiocie pojawia się zapach palonych słodów i wiśni (zapowiada się imponująco i oby tak dalej). Nalewam i widzę:

Piana + Barwa = Sztosowy Wygląd

Przykładam do nosa i czuję palone ziarna kawy, palone słody, wanilie i wiśnie ale jak z bełta.
Pierwszy łyk i kwaśny smak daje po mięśniach a niskie wysycenie z aksamitnym płynem podkreśla że mam godnego przeciwnika. Spokojnie lekki kwas pochodzi od sherry, dalej są palone słody, kawa i wanilia. Kolejny łyki już na spokojnie odkrywają winne nuty które pochodzą z beczki tylko ich intensywność jest jak by naciągana (bardzo intensywny smak), bo jak już wspomniałem na samym początku pachnie jak wiśniowy bełt (tanie wiśniowe wino). I tu się wącham jak z oceną bo RIS fajny w zapachu i smaku, a ten alkohol który ukazuje się tylko jako rozgrzewający element ciała i on podnosi ocenę jeszcze wyżej. Beczka a raczej to co z niej zostało fajnie komponuje się w całość, szkoda że to nie jest BA.
Piwo koniecznie musi wylądować na leżak, zobaczymy za rok jaki będzie.

Ogólnie mówiąc to: zmielona beczka wyniosła bardzo dużo, wydaje mi się że aż za dużo. Ciekawe co będzie później.

Omawiana warka: 21.11.2021
Miejsce zakupu: otrzymane od browaru.
Moja ocena: 8.1/10

Підношу до носа і відчуваю смажені кавові зерна, смажені солоди, ваніль та вишню. Перший ковток і кислий смак відчувається м’язами, а низька насиченість з оксамитовою рідиною підкреслює, що я маю гідного опонента. Спокійно легка кислота надходить із sherry, далі смажений солод, кава та ваніль. Наступні ковтки вже тихо виявляють винні нотки, які надходять з бочки, тільки їх інтенсивність середня (дуже насичений смак), бо, як я вже згадував на початку, пахне вишнею (дешеве вишневе вино). І тут я вагаюся з рейтингом, тому що RIS приємний в запаху і смаку, а цей алкоголь, який постає лише як зігріваючий елемент, і піднімає рейтинг ще вище. Бочка, а точніше те, що залишилося від неї, добре підходить, шкода, що це не BA. Пиво обов’язково має піти до лежання, побачимо, як через рік буде. Взагалі кажучи, бочка принесла дуже багато, я думаю, що занадто багато. Цікаво, що буде потім.

Варка: 21.11.2021
Місце закупівлі: отримано від пивоварні.
Моя оцінка: 8.1/10

Pozdrawiam Mariusz

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.