Birbant, Sensei

      Brak komentarzy do Birbant, Sensei

Birbant, Sensei alk. 6%
Sorachi Ace Hazy IPA, termin ważności: 30.05.2021

Birbant Sorachi

Hazy jest obecnie jednym z najpopularniejszych styli w Polsce tym razem w IPA z dodatkiem skórki pomarańczy i kolendry. Jestem ciekaw jaki efekt takie dodatki wniosą.

Pstryt otwieram puszkę już i przelewam do pokala. Pojawia się biała piana, która opada dość szybko. Barwa żółta i mętna. W zapachu wyczuwam skórkę pomarańczy i przejrzałe owoce. Czas na sprawdzenie jakie piwo jest w smaku. Robię pierwszy łyk i wiem że są cytrusy, skórka pomarańczy, jakieś owoce ale najbardziej wyczuwam melon. W tle ukrywa się gdzieś kolendra i jej udział w tym piwie chyba jest najmniejszy. W smaku jest delikatnie wytrawne, ale goryczka też dobra jest i to pewnie przez skórkę pomarańczy. Piwo ma niskie wysycenie i jest lekko pijalne. Piwo jest ciekawe ze względu na nietypowe dodatki. Widoczny jest trochę osad na dnie piwa, ale on nie robi piwo gorszym.

Ogólnie mówiąc to jest dobra IPA z dodatkiem skórki pomarańczy i kolendry.

Ocena: 8.7/10

Birbant, Sensei alk. 6%
Sorachi Ace Hazy IPA, термін придатності: 30.05.2021

Birbant Sorachi

На сьогоднішній день Hazy є одним з найпопулярніших стилів у Польщі, цього разу в IPA з додаванням апельсинової цедри та коріандру. Мені цікаво, який ефект дадуть такі доповнення.

Я відкриваю банку і виливаю пиво до скла. Є біла піна, яка досить швидко опадає. Колір пива – жовтий та каламутний. В ароматі я відчуваю запах апельсинової шкірки і перестиглих фруктів. Час перевірити, який є смак пива. Я роблю перший ковток і знаю, що там є цитрусові, апельсинова цедра, фрукти, сама диня, яку я відчуваю. Коріандр ховається десь на задньому плані, і його частка в цьому пиві, мабуть, найменша. Смак трохи сухий, але гіркота теж хороша, можливо, через апельсинову шкірку. Пиво має низьку насиченість і легко питне.

Пиво цікаве своїми незвичайними додатками. На дні пива видно трохи осаду, але це не погіршує пиво.

Взагалі кажучи, це хороша IPA з апельсиновою шкіркою та коріандром.

Оцінка: 8.7/10

Pozdrawiam Oleh

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.