Bespoke Krawat Knit

      Brak komentarzy do Bespoke Krawat Knit

Bespoke, Krawat Knit alk. 7%
West Coast IPA, termin ważności: 22.10.2021

Bespoke Krawat Knit

Każdy browar ma swoje podejście do tego stylu, ale ważne jest trzymać się wytycznych odnośnie stylu. Zobaczymy jak sobie Bespoke radzi z tym nowofalowym klasykiem.

Po otwarciu najpierw zwracam uwagę na wygląd. Piana jest biała, średnia która opada szybko i zostawia ślady na szkle. Barwa jest jasno miedziana i klarowna. Tutaj wyczuwam dość wyraźnie owocowość i cytrusy. Wreszcie docieram do smaku i gotuję się cały aby zrobić pierwszy łyk bo w zapachu jest cudnie. W smaku jest mocno wytrawne, owocowość jest bardziej wyczuwalna (mango, melon, mandarynka) i cytrusy oczywiście też są. Goryczka jest wysoka, niskie wysycenie i poziom mocy jest odczuwalny od połowy degustacji. Dobra kompozycja dobranych chmieli robi robotę.

Ciekawostką jest to, że po nalaniu resztek piwa do szkla (czyli osadu) ono robi się absolutnie inne. Bardziej zmienia swój profil na soczysty, daje mocną dawkę tropików i trochę traci na wytrawności, a goryczka też spada. Wniosek robimy jeden: jeśli chcecie spróbować klasycznego West Coast IPA, nie wlewajcie osadu do piwa. Ogólnie brawo browar, dobra robota.

Ocena: 10/10

Pozdrawiam Oleh

Bespoke Krawat Knit

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.