Alebrowar, Tea Dog

      Brak komentarzy do Alebrowar, Tea Dog

Alebrowar, Tea Dog alk. 4.9%
Tea APA

Alebrowar Tea Dog

Подивіться як смакує пиво. Так, пиво має запах і смак. Натисніть, щоб побачити цілий відгук.
Псс і я відкрив пляшку, вилив пиво до сніфтера і зфотографував. Багато піни немає. Світлого середнього кольору і добре прозора. Чай Earl Grey відчуваю одразу, бергамот виходить трохи пізніше, також є квіткові нотки. Перший ковток чудовий, чай і бергамот добре поєднуються з цитрусовими. Пиво з приємною середньою гіркотою, легке із середньою насиченністю та сухим характером. Трохи терпкий смак. Це хороший приклад використання чаю в пиві. APA сам по собі вже цікавий стиль, а з уживанням додатків взагалі супер.

Взагалі кажучи, це хороша комбінація пива та чаю. Бергамот також дуже добре вписується, цитруси трохи на задньому плані, але все-таки помітні.

Варка: 26.07.2020
Моя оцінка: 9.5/10

Kolejne piwo z Alebrowaru. Herbatę Earl Grey polubiłem w piwie, to jest dobre i nietypowe połączenie. Miałem do czynienia z nią w IPA, teraz po raz pierwszy spróbuję z APA. Mam nadzieję, że tym raz też wszystko będzie dobrze.

Psss i butelkę otworzyłem, przylałem do sniftera i już zrobiłem zdjęcie. Piany dużo nie jest zostawia tylko lekką koronkę po sobie. Barwa jasno miedziana i dobrze sklarowana. Herbarę Earl Grey wyczuwam od razu, bergamotka pojawia się nieco później, również nie brakuje nut kwiatowych. Pierwszy łyk i jest super, herbata i bergamotka dobrze się łączą z cytrusowością. Piwo z przyjemną średnią goryczką, lekkie o średnim wysyceniu i wytrawnym charakterze. Nieco cierpkie w smaku, ale nie przeszkadza to. Własnie to jest dobry przykład użycia herbaty w piwie. Sama APA już jest ciekawym stylem, a z użyciem dodatków to jest rewelacja.

Ogólnie mówiąc to dobre połączenia piwa + herbata. Bergamotka też jak najbardziej dobrze się wpisała, cytrusy nieco w tle, ale i tak mimo wszystko wyczuwalne.

Omawiana warka: 26.07.2020
Moja ocena: 9.5/10

Pozdrawiam Oleh

Alebrowar Tea Dog

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.